• Roll for the Galaxy (edycja Wspieram.to)

Gra strategiczna o tworzeniu galaktycznego imperium za pomocą kostek

Wiek 14+
Liczba graczy 2-5
Czas gry ok. 45 minut
185.00 -14% 158.90
szt. Do przechowalni
Czas realizacji zamówienia do 3 dni
Koszt wysyłki od 9.9
Odbiór osobisty w sklepie 0
Odbiór osobisty w sklepie (gotówka) 0
Paczkomaty InPost 9.9
Poczta Polska - odbiór w punkcie 11.9
Paczkomaty InPost (pobranie) 13.9
Poczta Polska 13.9
Kurier DPD 14.9
Poczta Polska - odbiór w punkcie (pobranie) 15.9
Poczta Polska (pobranie) 17.9
Kurier DPD (pobranie) 18.9

Zamówienie telefoniczne: 607-682-358

STWÓRZ WŁASNE KOSMICZNE IMPERIUM!

Kontynuacja hitu "Race for the Galaxy", wymagająca od graczy umiejętnego zarządzania kośćmi. 
Tytuł z pierwszej pięćdziesiątki prestiżowego rankingu BoardGameGeek.

Wiek: od 14 lat 
Liczba graczy: 2-5
Czas gry: ok. 45 minut
Wydawca: Games Factory Publishing
Autorzy: Wei-Hwa Huang, Thomas Lehmann
Wydanie: polskie

NA CZYM POLEGA GRA?
Pomysł na "Roll For The Galaxy" jest prosty - oto gra ekonomiczna o budowie własnego imperium, w której zarządzamy surowcami, opracowujemy nowe technologie i zasiedlamy planety, a wszystko odbywa się za pomocą rzutów wieloma różnokolorowymi kośćmi. I tak, to naprawdę działa - połączenie planowania i losowości tworzy mieszankę, która zaskakuje grywalnością. 
"Roll For The Galaxy" to gra kościana, w której 2-5 graczy w wieku 14+ tworzy olbrzymie kosmiczne imperium.Kości reprezentują robotników, którzy opracowują nowe technologie, zasiedlają tajemnicze światy i zajmują się dystrybucją dóbr - zarówno wśród własnych obywateli, jak i poprzez handel. Gracz, który okaże się najlepszym zarządcą wygra, a jego cywilizacja stanie się przykładem dla całej galaktyki. 
Podczas gry gracze rzucają wielokolorowymi kośćmi (symbolizującymi różne zasoby - od przerażającej broni po rzadkie minerały i obce technologie oraz robotników). Każdy z rzutów odbywa się w sekrecie, aż do zakończenia fazy planowania, po której następuje ujawnienie wybranych akcji i rozpatrzenie ich efektów. Gra podzielona została na 5 faz, których wystąpienie w danej turze zależy od samych graczy (jeden gracz może uruchomić tylko jedną fazę w turze). Podczas nich gwiezdni robotnicy wykonują zlecone im zadania: badają rozległe kosmiczne przestrzenie, rozwijają naukę i technikę imperium, zasiedlają poznane wcześniej planety, produkują specjalne towary i dystrybuują je na rodzime rynki lub spieniężają na obcych. Po wykonaniu tych zadań zasilają pulę populacji, gdzie czekać będą na ponowne zatrudnienie. Na koniec tury gracze dokonują podsumowania: sprawdzają czy spełnione zostały warunki zwycięstwa oraz wydają kosmiczne kredyty, aby na nowo zatrudnić własnych poddanych - czyli uzyskać kości do kolejnego rzutu. 
Jednak, oczywiście, same rzuty nie zapewnią nam wygranej. Równie ważne jest dobre zarządzanie finansami imperium, wybieranie odpowiednich żetonów ulepszeń i nowych planet, które dołączymy do naszej cywilizacji, tak aby nigdy nie zabrakło nam środków na dalszy rozwój i aby posiadać lepszą i bardziej dostosowaną do galaktycznej ekonomii infrastrukturę (no dobrze... odpowiednie kości), a także nie przegapić momentu, w którym wyczerpią się żetony punktów zwycięstwa - sygnalizujące zbliżający się koniec rozgrywki i po których typować będziemy także najgroźniejszych przeciwników w wielkim wyścigu po władzę. 
"Roll For The Galaxy" to gra wyjątkowo prosta i szybka - ruchy wykonuje się symultanicznie, a ilość i rodzaj rozgrywanych akcji zależą od sprytu graczy. Zasady opanować można w parę minut, a sama rozgrywka trwa - w zależności od ilości osób biorących w niej udział - około 45 minut. Jednak nie dajmy się zwieść pozorom - ciągle zmieniający się liderzy rozgrywki, nieprzewidywalność rzutów kośćmi, a także ilość i jakość ulepszeń wchodzących w skład imperiów spowodują, że trzeba będzie cały czas mądrze i uważnie planować swoje ruchy, by osiągnąć ostateczną wygraną i przechytrzyć innych graczy. 

UWAGA: Sprzedawane na aukcji wydanie gry pochodzi z kampanii na Wspieram.to i zawiera tzw. stretch goals w postaci ulepszonych komponentów gry (plansze graczy, paski faz, karty pomocy, woreczek na kości, woreczek na kafelki). 

Zawartość pudełka: 
111 specjalnych kostek • 55 żetonów gry • 5 kubków na kostki • 5 mat gracza • 5 znaczników kredytów • 5 zasłonek gracza • 5 pasków faz • 9 żetonów frakcji • 9 żetonów rodzimych planet • 1 płócienna torba (na żetony gry) • 33 żetony punktów zwycięstwa • 5 żetonów faz • instrukcja

Wymiary opakowania: 297 x 297 x 72 mm 

Podpis
E-mail
Zadaj pytanie