• Królestwo w budowie

Tworzymy własne królestwa poprzez zajmowanie najcenniejszych terytoriów

Wiek 8+
Liczba graczy 2-4
Czas gry ok. 45 minut
114.90
szt. Do przechowalni
Czas realizacji zamówienia do 3 dni
Koszt wysyłki od 9.9
Odbiór osobisty w sklepie (gotówka) 0
Odbiór osobisty w sklepie 0
Paczkomaty InPost 9.9
Poczta Polska - odbiór w punkcie 11.9
Paczkomaty InPost (pobranie) 13.9
Poczta Polska 13.9
Kurier DPD 14.9
Poczta Polska - odbiór w punkcie (pobranie) 15.9
Poczta Polska (pobranie) 17.9
Kurier DPD (pobranie) 18.9

Zamówienie telefoniczne: 607-682-358

Zostaw telefon

Gra Donalda Vaccarino, autora cenionej gry "Dominion"

Zdobywca prestiżowej nagrody "Spiel des Jahres 2012 Kritikerpreis".

Liczba graczy: 2-4
Wiek:od 8 lat
Czas gry: ok. 45 minut
Wydawca: Rebel
Projektant: Donald X. Vaccarino
Wydanie: polskie

NA CZYM POLEGA GRA?
Tylko dzięki sprytnej rozbudowie sieci osad gracze mogą zapewnić swoim Królestwom dobrobyt. Jako władca jednego z nich, musisz zadbać, aby Twoje włości rozciągały się na jak największej przestrzeni, ubiegając przy tym pozostałych konkurentów. Skorzystaj z pomocy różnych postaci: honorowych rycerzy, wpływowych odkrywców, zapracowanych górników, postępowych mieszczan i wielu innych, aby gromadzone przez Ciebie złoto pomnażało się w jeszcze większym tempie. Doradcy wskażą Ci tereny, które najlepiej nadają się pod zasiedlenie, począwszy od łąk i pól, przez pustynie i kaniony, na rozległych puszczach skończywszy. Dbaj o rozwój swojego Królestwa i nie daj się wyprzedzić innym władcom! 
Podczas rozgrywki w "Królestwo w Budowie", gracze tworzą własne królestwa, rozważnie stawiając nowe osady, aby na końcu rozgrywki posiąść jak najwięcej złota. Rozgrywka toczy się na modularnej planszy, pokrytej siatką sześciokątnych pól, reprezentujących różne rodzaje terenu. W swojej turze gracz zagrywa swoją kartę terenu i wznosi trzy osady na trzech polach odpowiedniego rodzaju. Jeżeli tylko jest to możliwe, nowe osady muszą być budowane obok już istniejących. Plansza zawiera także specjalne lokacje - wznosząc budynki obok nich zyskujemy dodatkowe przywileje w formie płytek akcji, których użyjemy w kolejnych turach. Pozwalają one na wykonywanie specjalnych działań, jak np. przemieszczenie już posiadanych osad. 
Kolejne rozgrywki znacząco różnią się od poprzednich, dzięki odmiennym zestawom komponentów używanych w danej partii (podobnie jak w popularnej grze karcianej "Dominion" stworzonej przez tego samego autora). Plansza tworzona jest z czterech modułów (wybranych spośród ośmiu), karty punktacji wybiera się trzy spośród dziesięciu, zaś dostępne akcje specjalne cztery z ośmiu. Łączna liczba kombinacji jest więc bardzo duża. Pomimo tej ilości kombinacji ilość zasad do opanowania jest bardzo niewielka, dzięki czemu grę można zacząć już po krótkiej lekturze instrukcji.  

Zawartość pudełka: 
8 modułów planszy • 28 płytek lokacji • 160 osad • 4 znaczniki złota • 1 płytka gracza rozpoczynającego • 35 kart • 8 kart pomocy • instrukcja

Wymiary opakowania: 297 x 297 x 83 mm 

Do kart (35 szt.) można dokupić pasujące koszulki:
Rebel 59x92 mm Standard European - opak. 100 szt.
Rebel 59x92 mm Standard European Premium - sztywne, opak. 100 szt.
Mayday Standard Euro - opak. 100 szt. 
Mayday Premium Euro - sztywne, opak. 50 szt.

Podpis
E-mail
Zadaj pytanie